Elab Education Festival

Biuro / Elab Education Festival

Komunikacja Festiwalu Studiów Zagranicznych

Który odbył się w Domu Braci Jabłkowskich w październiku 2016 r.

1. Strategia

2. Realizacja

3. Festiwal

1. STRATEGIA

 Świat jest coraz mniejszy, a możliwości edukacji praktycznie nieograniczone. Trzeba tylko wszystko dobrze zaplanować, nie bać się zmian i mieć otwartą głowę. Wyjazdy na kursy językowe, czy wymiany studenckie za granicę to już norma, ale odbycie całych studiów w Danii, Wielkiej Brytanii albo Stanach Zjednoczonych wzbudza większe obawy zarówno wśród przyszłych studentów, jak i ich rodziców.

By skonfrontować ludzi z prawdą i mitami na temat studiów za granicą, Fundacja Elab postanowiła zorganizować Festiwal Edukacji Zagranicznej z udziałem przedstawicieli zagranicznych uczelni.

2. REALIZACJA

Festiwal zaplanowany został i tak też był komunikowany, jako święto otwartości i edukacji. W programie znalazły się warsztaty,  profesjonalne konsultacje i przestrzenie na relaks i zabawę.

Komunikacja Festiwalu prowadzona była do trzech grup odbiorców:

-Przyszli licealiści – na Festiwalu dowiedzą się czym różni się edukacja w Polsce od systemu panującego w kraju, którym są zainteresowani; otrzymają szczegółowe informacje na temat wymogów jakie należy spełnić, aby rozpocząć naukę za granicą oraz wsparcie w kwestiach formalnych;

-Przyszli studenci – wezmą udział indywidualnych konsultacjach, które pomogą w wyborze kierunku studiów, kraju oraz uczelni, która najlepiej odpowiada ich potrzebom i predyspozycjom; otrzymają też wsparcie w sprawach formalnych;

-Rodzice – specjalnie dla nich przygotowana zostanie strefa konsultacji, w której będą mogli uzyskać praktyczne informacje m.in. na temat bezpieczeństwa, czy finansowania studiów ich dzieci.

3. FESTIWAL

 Podczas Festiwalu, poza stanowiskami uczelni zagranicznych, na odwiedzających czekały: strefa Chillout, a w niej Rafał Masny, możliwość indywidualnych konsultacji z przedstawicielami zagranicznych uczelni (m. in. Oxford, Cambridge, Swansea, Coventry), spotkania z absolwentami zagranicznych uczelni i warsztaty motywacyjne.

Zainteresowanie możliwością wyjazdu na studia zagraniczne już uczniów szkół podstawowych przeszła zupełnie nasze oczekiwania! Dwa piętra Domu Braci Jabłkowskich były intensywnie eksploatowane od świtu do późnego wieczoru.