Fiszki Polityki

Biuro / Fiszki Polityki

Komunikacja premiery aplikacji Tygodnika POLITYKA

Jak przenieść pogłębione artykuły z tygodnika z 60-letnim stażem na ekran smartfona?
Jak treści wymagające skupienia wpasować w sytuacje kojarzone z pośpiechem? ​​
POLITYKA odpowiada aplikacją Fiszki

1. Strategia

2. Realizacja

3. Radość testowania

1. STRATEGIA

Fiszki Polityki powstały z myślą o rosnącej grupie młodych osób, dla których smartfony stały się nie tylko głównym narzędziem komunikowania się i pracy, ale również źródłem wiedzy o ważnych wydarzeniach w Polsce i na świecie. Fiszki Polityki to codziennie dwa artykuły oferujące pogłębioną lekturę na dany temat.

Strategia polegała na opracowaniu ścieżek dotarcia do potencjalnych odbiorców. Z powodu trudności z dotarciem z produktem jednego z graczy rynku mediów do odbiorców poprzez inne media, strategia skupiła się na mediach branżowych, eksperckich oraz na bezpośrednim dotarciu do odbiorców aplikacji.

2. REALIZACJA

Premiera aplikacji do końca utrzymywana była w wielkiej tajemnicy, ponieważ to POLITYKA jako pierwsza chciała z okazji swoich 60 urodzin pochwalić się światu „nowym dzieckiem”. Komunikacja z dziennikarzami polegała na utrzymywaniu ich zainteresowania i powtrzymywaniu równocześnie przed przedwczesnym spaleniem tematu…

Udało się. Publikacje w dniu premiery ukazały się w mediach branżowych: Wirtualne media, Press; a informacje i recenzje w serwisasach ekspertów od nowych technologii: gomobi.pl, antyweb.pl.

3. RADOŚĆ TESTOWANIA

Nowa aplikacja POLITYKI to pakiet ciekawych informacji, każdego dnia mała porcja, w sam raz! Lubimy to!!!

Każde opracowanie zachowuje wartości i jakość dziennikarstwa znane z łamów Tygodnika, a jednocześnie przedstawia treści POLITYKI w formie łatwo przyswajalnych i przyjemnych w dotyku (tak!) wirtualnych fiszek.

Każdy stos fiszek to spory zasób wiedzy na wybrany temat. Wiedzę tę można przyswoić niejako mimochodem: w drodze do szkoły, na zajęcia czy do pracy, w kolejce do dziekanatu lub w oczekiwaniu na ulubioną kawę.t.