FotoKarta

Biuro / FotoKarta

Koordynacja i komunikacja

Na przełomie 2016 i 2017 r. powstała nowa strona Archiwum Fotografii z zasobem ponad 100 000 zdjęć w nowej odsłonie.

1. Koncepcja

2. Realizacja

3.Radość

1. KONCEPCJA

 Arystokraci w atelier fotograficznych, zesłańcy na Syberii, opozycjoniści na demonstracjach, aktorzy na deskach teatrów, polscy emigranci rozsiani po całym świecie, ziemianie w swoich dworach, mieszkańcy bloków z wielkiej płyty – ich portrety oraz obraz współczesnych im czasów.

Tak ciekawe zasoby skrywało Archiwum Fotografii Fundacji Ośrodka KARTA. Zdjęcia były gromadzone przez ponad trzy dekady działalności Fundacji Ośrodka KARTA, organizacji pozarządowej, która zajmuje się dokumentowaniem i popularyzowaniem najnowszej historii Polski.

Wprawdzie dysponowało stroną internetową, ale nie była ona w stanie ani udźwignąć 100 000 zdigitalizowanych i profesjonalnie opisanych fotografii ani umożliwić ich precyzyjnego wyszukiwania.

2. REALIZACJA

Budowa nowej strony to wybór firmy z bogatym portfolio realizacji także w zakresie kultury oraz profesjonalna zmiana identyfikacji wizualnej. Koordynacja jej powstawania to decyzje dotyczące każdego elementu i niekończące się dyskusje na temat detali.

Ważne było, by nowa foto.karta.org.pl dzięki przejrzystej strukturze skupiała uwagę użytkownika na zdjęciach, a jednocześnie by portal odpowiadł na potrzeby dzisiejszych użytkowników internetu w zakresie szybkiego wyszukiwania zdjęć, co umożliwić miała pełnotekstowa wyszukiwarka. 

3. RADOŚĆ

Strona jest nowoczesna, funkcjonalna i wreszcie z przyjemnością można z niej korzystać.

Obecnie serwis foto.karta.org.pl, dzięki różnym funkcjonalnościom, ułatwia poszukiwania pasjonatom fotografii, historykom, dziennikarzom, fotoedytorom, wydawcom i wszystkim tym, którzy chcą odnaleźć na fotografiach interesujący ich moment historii.

Ponadto na portalu można znaleźć filmy o najciekawszych kolekcjach, przeczytać informacje o nowych zbiorach i organizowanych wydarzeniach. Czysta przyjemność korzystania!  Previous  All works Next